אימון עסקי

אימון לשיטתנו:

1. מהווה הקשר/ תרבות חדשה שעוסקת בהגדרת עתיד רצוי ויצירתו.
2. אמצעי לפיתוח היכולות, המיומנויות ההתמחויות שבאות לידי ביטוי ומקדמות את יכולתך להפיק תוצאות פורצות דרך (שיפור ושינוי זה נחמד, אך לא מספיק).
3. מונע ע"י המחויבות של המאמן והמתאמן העובדים ביחד למימוש מטרה משותפת.
4. מהווה אמצעי לפיתוח עסק, ארגונים, מערכות ואנשים, לצמיחה, להתכוונות פנימית ועיצוב לקראת "משהו גדול" שאותו אנחנו "מוזמנים" להגשים.
5. עוצמתו, חשיבותו ואיכותו של האימון נובעות וקשורות ישירות למטרות ולמחויבות של המתאמן. האימון אפקטיבי כשיש מחויבות ברורה, אותנטית וחסרת פשרות ונכונות לתרגל, לטעות ולהיכשל – בדרך להצלחה ושגשוג.
6. "עובד" במקומות שבהם יש פער ברור, גדול, מדיד ומובהק בין הרצוי והמצוי.
7. מאפשר סיפוק, השראה והגשמה.

בתוכניות שלנו ללימודי אימון אנו שמים דגש על:

1. טרנספורמציה – המתודולוגיה שלנו לאימון הינה טרנספורמטיבית באופייה ובמהותה (ראה שאלות ותשובות). זאת "פילוסופיית חיים " ולא העתק או כללים כתובים. אנו שמים דגש באימון על "היותכם מאמנים". נכנסים "למאורת השפן" של חייך ולשאלות עיצוביות ומתבוננים על העיצוב האנושי .
2. אימון כ"הפרעה"- מטרת האימון אצלנו אינה לפתח במתאמן גישה שתאפשר לו להגיע למצב של "הרמוניה ושלווה" אשר במסגרתה לא יוכל יותר דבר להטרידו. להיפך, על האימון ללמדו ולהכינו להיות מותקף, מוטרד, מוזז מדרכו, נעלב, שבור וממורמר. עליו לאפשר להעז ולוותר על נהייתו העקרה אחר ההרמוניה, אחר סופו של הכאב, ואחר החיים הנוחים, כדי שתוכל לגלות בעודך נלחם בכוחות המתנגדים לך, את אשר מצפה לך מעבר לעולם הניגודים. הדרישה הראשונה היא שיהיה בך האומץ לעמוד בפני אתגרי החיים. אנו מאמינים שככל שאדם לומד להתעמת בלב שלם עם העולם שמאיים עליו, כך מתגלים עמקי בסיס הווייתו ונפתחות האפשרויות לחיים חדשים.
3. פריצות דרך- לשיטתנו, שיפור והתייעלות אינם מספיקים, נקודת הפתיחה עבורנו היא פריצת דרך, משמע להגיע לתוצאות יוצאות מן הכלל מבלי שידעת מראש כיצד להשיגן. בניגוד לשיטות השונות הנהוגות בשוק השמות דגש על שיפור והתייעלות, הרצפה שלנו היא פריצות דרך- שינוי ממעלה שניה. חברת האם שלנו מובילה ומתמחה בשינוי ממעלה שלישית. בוגרינו מתמחים באימון לפריצות דרך להבדיל מאימון לשינוי המקובל בשוק.
4. BEING A COACH ולא – DOING COACHING – האימון לשיטתנו, מתמקד במהות הווייתנו כבני אדם! מאמן זו דרך חיים ומקום "לבוא ממנו", זאת ההוויה של "מי שאת/ה" ולא של מה שאת/ה עושה! איתנו תעסקו בעיקר בעיצוב דמותך והווייתך העכשווית והעתידית. ספציפית, תעסוק/י בעיצובך המקצועי.
5. "לגלות" את המאמן שאתה – עימנו תבחנו האם זהו התחום שבו את/ה מתכונן/ת לעסוק, הגישה היותר פרקטית ומעשית היא לגלות את זה על עצמך במקום שזה יהיה משהו שאת/ה לומד/ת עליו מבחוץ. העוצמה היא בלעצב ולגלות את זה כמשהו "שלך" שאת/ה מבחין ויוצר עבור עצמך – ואז זה לתמיד שלך, (כמו שיווי משקל, כמו נשימה – זה "משתמש בך"). השאלה שעליך לשאול את עצמך היא: האם את/ה רוצה להיות מאמן/ת או ללמוד על אימון?
6. מעבר מפתרון לשאלה – לטעמנו אין דבר כזה "שיטה". למרות זאת, מרבית האנשים נמצאים בשלב שהם מחפשים "נוסחאות", "סכמות", "מבנים", ו"תרשימים". לשיטתנו השאלה היא התשובה ולא להיפך.
7. היכולת להיות באימון – Being Coachable – אנו בוחנים עד כמה אנו כבני אדם פתוחים ללמוד ולהתאמן בכל סיטואציה שנקרית בדרכנו. הנחת העבודה שלנו היא ש-.You're as good – a coach as you are coachable דוגמא אישית והתנסות חובה, קודם תתאמן ואחר כך נראה.
8. לחוות את האימון – הדרך להיות בתוכנית היא דרך "הבטן". זה לא יעשה "שכל" כל הזמן- אבל זה לא יפסיק לגעת בכם. התוכנית והמתודולוגיה היא כמו "רוח" – חשים בה לעומק, אבל לא רואים אותה! החלק הרציונלי בכם יקרא לזה בשמות שונים.
9. אצלנו האימון פועל ב-4 רבדים של האדם:
רוחני – החזון, היעוד, העתיד ורוח האדם.
מנטאלי – המחשבות, הדעות, השקפת העולם ויכולת היצירה והמחוללות.
אמוציונאלי – רגשות, תחושות ותנועות האנרגיה בחיים.
פיסי – בגוף, בחוויות הפיסיות של החיים ובתוצאות שמפיקים.
10. חיזוק יכולת החשיבה – השריר המרכזי אותו אנו מפתחים בתוכניות הוא יכולת החשיבה. לשיטתנו, יכולת החשיבה האנושית, מבנה החשיבה והדרך שבאמצעותה מסוגל אדם לברוא את עצמו ו"לחשוב את עצמו לדעת", היא קריטית לקיומנו בעולם המודרני. מעבר לכך, היכולת לחשוב (כמובחן מלחקות "ולמחזר" מחשבות) היא הבסיס ליכולת למידה. למידה היא קריטית בחיינו – בלעדיה קמלים, מתים ו/או נשארים מאחור, ללא רלוונטיות. אין אימון בלי תרגול ואין תרגול בלי למידה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: